Posts weergeven met het label Kleine kersttruien breien. Alle posts weergeven
Posts weergeven met het label Kleine kersttruien breien. Alle posts weergeven

zaterdag 22 december 2018

Lekker lezen bij de kerstboom


Heb je straks kerstvakantie? Heerlijk! Het is vroeg donker, kouder en de straten hangen weer vol kerstverlichting. De fijnste tijd om ’s avonds de deur niet meer uit te hoeven en lekker met een pot thee, kaarsjes, een dekentje en een boek op de bank te kruipen.
Wat is er nou leuker dan een roman lezen in kerstsferen om helemaal tot rust te komen? Ik heb een paar leuke kerstromans voor je verzameld.
Hopelijk zit er een boek voor je bij!


December: verhalen - Vonne van der Meer
December is donkerste maand en de lichtste maand. Voor de één een feestmaand, voor de ander een rampmaand. Een jongen van achttien zet nog steeds zijn schoen, met een wortel erin en een bakje water ernaast. Een echtpaar weet niet van elkaar dat ze twee daklozen in hun huis-in-aanbouw van een slaapplaats en proviand voorzien. Omdat het bijna Kerstmis is, durven ze de arme zielen niet weg te sturen. Eén ding hebben de personages van Vonne van der Meer in December: verhalen gemeen: ze volgen hun verbeelding.

Kerstdagen - Jeannette Winterson
De twaalf dagen van Kerstmis vier je met dit boek: Voor elke dag een verhaal én een recept! De twaalf verhalen hebben elk hun eigen sfeer en thema. Ze lezen lekker weg en zijn humoristisch. Zo is er een verhaal over sneeuwpoppen, over het vinden van liefde tijdens kerst, over de ezel die het Maria naar de stal bracht, over kerstgeesten, knalbonbons en ga zo maar door. Met deze variatie aan kerstelementen zit er altijd wel iets bij waar je door in kerststemming komt!

Let it snow
Een enorme sneeuwstorm in de VS legt alles op kerstavond plat, waardoor een trein vol met jongeren vast komt te staan.
Een young adult verhalenbundel geschreven door Maureen Johnson, John Green en Lauren Myracle. De drie verhalen hebben allemaal iets met elkaar te maken. Het eerste verhaal lezen is wel noodzaak om de rest van het boek goed te begrijpen. Een echte feelgood tijdens de kerstdagen.

Een onverwachte kerst - Natalie Cox
Single, met een lichte hersenschudding en tijdelijk dakloos, stemt Charlie er schoorvoetend mee in de feestdagen door te brengen in Devon, om mee te helpen in de hondenopvang van haar nichtje. Maar haar plannen voor een rustige plattelandskerst met enkel harige viervoeters als gezelschap vallen in duigen als ze de Duitse dog Malcolm en zijn onweerstaanbare (maar helaas verloofde) baasje Hugo ontmoet. En als klap op de vuurpijl is er ook nog Cal, de aantrekkelijke maar vreselijk arrogante lokale dierenarts. Deze kerst zou wel eens interessanter kunnen worden dan Charlie ooit had verwacht. Hilarische, hartverwarmende feelgoodroman, speciaal voor de kerstdagen, voor de fans van Love Actually en The Holiday

Jamie Oliver's Kerst Kookboek
Jamie Oliver helpt je om deze feestdagen de lekkerste gerechten zonder stress op tafel te zetten. Want wat is er nu fijner dan tijdens het kerstfeest relaxed te kunnen genieten van een heerlijk kerstmenu? Jamies kerstkookboek zal je inspiratiebron én hulplijn zijn deze kerst. Het staat vol heerlijke recepten voor de feestdagen, van echte kerstklassiekers met een Jamie-twist tot vegetarische hoofdgerechten en gezonde traktaties. En natuurlijk ontbreken de recepten voor het kerstontbijt en de desserts niet. Jamies kerstkookboek zorgt ervoor dat je relaxed kunt genieten van de feestdagen!

En voor het geval je even genoeg hebt van lezen....dan is breien van kleine kersttruien een leuke bezigheid.

Kleine kersttruien breien
Voortbordurend op de steeds groter wordende trend om kerst op te fleuren met het dragen van al dan niet afzichtelijke kersttruien (maar wel altijd hilarisch), bedachten Marieke Voorsluijs en Barbara Lohnen een variatie op dit thema, met een knipoog naar de gebreide kerstballen-hit. Je breit zo'n maffe kersttrui in mini-formaat en hangt die in je boom, of op een kerstkaart, of aan een slinger. En omdat ze zo klein zijn, kun je gelijk een hele collectie maken. Heel grappig!

Reserveer December: verhalen in de catalogus
Reserveer Kerstdagen in de catalogus
Reserveer Jamie Oliver's Kerst Kookboek in de catalogus
Reserveer Let it snow in de catalogus
Reserveer Een onverwachte kerst in de catalogus
Reserveer Kleine kersttruien breien in de catalogus