donderdag 5 augustus 2021

Three identical strangers

In 2018 verscheen de documentairefilm Three identical strangers van de Britse regisseur Tim Wardle. Hij heeft me nooit losgelaten. Dit weekend sprak ik er weer met iemand over en die wilde hem ook gelijk zien. Had nog nooit van dit verhaal gehoord. Maar, zoals vaker met waargebeurde human interest verhalen, eenmaal gehoord kun je het nooit meer niet weten. 

Genoeg aas voorgehouden? 
Kijk dan eerst de trailer maar even...

donderdag 29 juli 2021

Top 10 fictie

In deze vakantietijd heb je misschien wat extra tijd om lekker een boek te lezen. Hier een overzicht van de meest populaire boeken van het moment!

Karin Slaughter - Valse getuige

Twee zussen komen voor een dilemma te staan als één van hen de zoon - van een door hen op jonge leeftijd vermoorde pedofiel - als advocaat moet verdedigen in een verkrachtingszaak en hij laat weten van de moord op zijn vader op de hoogte te zijn. 

Reserveer in de Bibliotheek

dinsdag 27 juli 2021

Een meisje op SCHINDLER'S LIST - Rena Finder & Joshua M. Greene

 

Regelmatig vertellen mijn man en ik, onze kinderen, verhalen die wij kennen over de oorlog. Soms over een film, boek of documentaire. Zo vertelden wij ook over de film Schindler's list. De kijkwijzer geeft 12 jaar aan, toch vonden wij het lang te heftig voor onze nu 15-jarige. Binnenkort krijgt hij de film te zien.  Aangezien manlief en ik de film beide zo prachtig vonden, wist ik niet wat ik zag toen ik dit boek(je): Een meisje op Schindler's List ontdekte. Met onze 10-jarige las ik dit boek. 

Een B-boek over het verhaal van Schindler: dit gaf mij de mogelijkheid om jonge kinderen toch dit bijzondere pakkende verhaal te vertellen. Niet verteld door ons, omdat we de film kennen, maar door een ervaringsdeskundige. Het verhaal wordt verteld door Rena Finder: een meisje dat op Schinder's lijst stond. Een mooiere manier om dit verhaal te vertellen aan een kind is er niet. 

donderdag 22 juli 2021

Thuis in het Duincafé van Debbie Johnson

 

Een fijn boek voor de lezers van Sophie Kinsella, Katie Fforde, Marian Keyes en Sue Mcdonagh

Als Zoë’s beste vriendin Kate aan borstkanker overlijdt, staat Zoë’s leven plotseling volkomen op zijn kop. Ze krijgt de voogdij over Kates zestienjarige dochter Martha en moet opeens veranderen in een volwassen vrouw met verantwoordelijkheden. Ook Martha kampt met moeilijkheden en dreigt te ontsporen als tiener.
Zoë besluit samen met Martha naar een klein dorpje aan de westkust van Engeland te verhuizen, in de hoop dat de frisse zeelucht van Devon en het tragere tempo van het dorpsleven hen zal helpen Kates dood te verwerken.

woensdag 21 juli 2021

Vind je eigen weg met jouw autisme


Suzanne, de schrijfster van het boek, heeft zelf autisme. Zij wijst je de weg om, als je ook autisme hebt, beter te begrijpen waarom je soms anders reageert dan iemand zonder autisme. Ik heb geen autisme, maar ik begrijp het nu beter. Ik hoop dat andere mensen dat ook gaan doen, het is echt belangrijk.

Een belangrijk boek, dus. Met veel informatie. Niet alles zal van toepassing zijn op jouw situatie, maar dat geeft niet: pik er uit wat je van jezelf herkent, en waar je wat aan hebt. Het samen lezen met je ouders of andere belangrijke mensen om je heen is vast heel fijn. Zij zullen je ook beter gaan begrijpen, denk ik.

dinsdag 13 juli 2021

Het enneagram praktisch toepassen

Jezelf en anderen beter begrijpen, wie wil dat nu niet. Weten wat je goede en minder goede kanten zijn. En vooral je onontdekte potentieel ontdekken én vergroten. Ik zeg: kom maar door! Ik kende de wereld van het Enneagram al wel een beetje, maar dit mooi vormgegeven boek hielp me toch om er weer wat nieuw licht over te laten schijnen. Of, zoals de achterflap belooft, een nieuwe weg naar bevrijding te bieden. En wie wil dat nu niet...

donderdag 8 juli 2021

De ijzige verloofde

Onlangs ben ik begonnen aan de Spiegelpassante-serie van de Franse auteur Christelle Dabos. Het eerste boek is De ijzige verloofde. Het boek viel me op door de intrigerende illustratie op de voorkant. Ik ben fan van boeken met een beetje magie, dus ben ik het gaan lezen en ik kan je zeggen: het is een leuke serie!

Het gaat over Ophelia die op de zwevende ark Anima woont. De aarde is eeuwen geleden letterlijk uit elkaar geknald en verspreid in het heelal bevinden zich nu scherven van die aarde, bevolkt door verschillende families met elk bijzondere gaven. Ophelia's familie kan objecten tot leven brengen. 

woensdag 7 juli 2021

De overlevenden - Alex Schulman

 



Een van de boeken die zeker in mijn vakantiekoffer meegaat, is 'De overlevenden' van Alex Schulman. Ik heb het al wel zien liggen in boekhandel en het heeft een prachtig omslag dat me ook al wel was opgevallen. Een van de quotes die het boek aanprijzen luidt: 'weergaloos en intens verhaal over een disfunctionele familie' en dan loop ik niet meteen over van enthousiasme, helaas. 
Maar toen zag ik dit gave filmpje: boektrailer De overlevenden. En dat is zo treffend voor een Zweedse zomer, dat ik meteen in de sfeer van het verhaal kwam. En aangezien dit wéér een zomer wordt waarbij wij zelf nog niet naar ons geliefde Zweden op vakantie kunnen, moet ik het hier maar even mee doen. En bij nader inzien is dat helemaal geen straf! Lees je mee? 


donderdag 24 juni 2021

Winnaars van de Nederlandse Thrillerprijzen 2021

Juni is de maand van het spannende boek. Zoals elk jaar worden er deze maand meerdere thrillerprijzen uitgereikt voor de spannendste boeken van het jaar. Dus wil je nog wat spanning aan je vakantieleeslijst toevoegen? Lees dan verder! Klik op de link bij de boeken van jouw keuze om het te reserveren in de Bibliotheek. Sommige boeken zijn ook te lenen als e-book of luisterboek, helemaal handig in de vakantie!

Winnaar van de Gouden Strop 2021

De Gouden Strop, de prijs voor het beste Nederlandstalige spannende boek, is dit jaar voor Bernice Berkleef met haar boek Bloedsteen

Op een ochtend wordt Ella Verbeek door de politie van haar bed gelicht. Ze wordt beschuldigd van hulp aan haar vader bij illegale import van goederen uit Java. Ook haar bejaarde vader Benjamin is gevangengezet. Hij overlijdt in hechtenis en Ella wordt vrijgelaten. Haar leven is een puinhoop: ze is haar werk kwijt, haar vriend heeft haar laten zitten en ze vreest haar huis kwijt te raken. Ella trekt naar het vakantiehuis van de familie op Java om uit te zoeken wat er aan de hand is. Welk geheim heeft haar vader, die in een jappenkamp heeft gezeten? Waarom ging hij elk jaar terug naar Java? De contacten die Ella legt zijn echter niet altijd betrouwbaar. Ze belandt in de klauwen van een zakenman die haar reispas laat stelen en haar verplicht de verborgen schat van haar vader te vinden in ruil voor haar vrijheid.

dinsdag 22 juni 2021

Anna Boom

Ik ben gek op die Minibiebs die je steeds meer tegenkomt. Een Minibieb is een plek (vaak een geinig kastje aan de weg) waar iedereen boeken kan lenen, ruilen of achterlaten. Heel sympathiek ook, want het is met elkaar en voor elkaar. En je kunt er soms hele mooie boeken vinden!

Zo kwam ik bij het parkeren van de auto in Eerbeek toevallig uit bij een Minibieb. Ik kijken natuurlijk en daar stond Anna Boom van Judith Koelemeijer. Oké, het boek rook een beetje muf maar het bleek een super interessant verhaal te zijn over het bewogen leven van een moedige vrouw die zich niks aantrekt van de conventies van haar tijd en milieu.

donderdag 17 juni 2021

Het werkstuk of hoe ik verdween in de jungle

Het werkstuk of hoe ik verdween in de jungle is een spannend en ook leerzaam boek, met mooie tekeningen. Ik had de neiging het aan één stuk door uit te lezen, maar dat heb ik niet gedaan, want dan was het te gauw uit. Nu kon ik me steeds verheugen op het verder lezen.

Eva is 12 jaar, en moet een werkstuk schrijven over een onderwerp waar ze meer van wil weten. Eva piekert en piekert, maar komt er niet uit: waar wil ze nou écht meer van weten? Totdat ze denkt: mijn vader! Ze weet heel weinig van haar vader, heeft hem nog nooit gezien. En als haar moeder het over hem heeft is dat altijd negatief, ze noemt hem ‘die vent’. Eva heeft vroeger zelfs gedacht dat hij zo heette: Dievent.

dinsdag 15 juni 2021

De Geur van Groen - Pamela Sharon -

 

Heeft de wereld kleur als je niet kunt zien? Een echt Willem Wever vraag, hoewel ik het mij nog nooit afvroeg. De Geur van Groen is een Young Adult boek (12-18). 

Ik koos het boek om de vrolijke voorkant. Deze bijzondere titel leek mij goed bij ons thema passen. De bibliotheek (Hengelo, Oldenzaal en Hof van Twente) besteedt van 1 juni t/m 31 augustus aandacht aan het thema Kleurrijk besteden. 

Het onderwerp is van alle tijden: blind zijn. De hoofdrolspeelster en haar beste vriendin zorgen dat deze zware visuele handicap minder zwaar is. De manier waarop de beste vriendin van het blinde meisje met de handicap omgaat is hartverwarmend. 

donderdag 10 juni 2021

Helium

Bart Moeyaert en Poëzie. Beiden zijn te lang op dit bieblog afwezig geweest. Vandaag heb ik dus wat achterstand in te halen. Heb ik serieus nog geen aandacht besteed aan zijn laatste bundel Helium? Pijnlijk, want hij is alweer twee jaar geleden verschenen en hij is me dierbaar. Oké, ik maak het goed.

dinsdag 18 mei 2021

Het bloemenmeisje - Anya Niewierra

Dit is mijn tweede luisterboek en direct staat Het Bloemenmeisje op nummer 1 van luisterboeken. Ik ben nog een newbie op het gebied van luisterboeken, maar dit boek is prachtig verteld door Charlotte Lab. 

Natuurlijk ga ik ervan uit dat het boek ook fijn is om te lezen. Dit is echter een verhaal dat verteld wordt door de ik-figuur "Nina". 

Bij dit boek vond ik het luisteren naar de woorden heel passend. Nina zorgde ervoor dat je de ontknoping van haar levensverhaal moest weten. 

dinsdag 11 mei 2021

Het bamboemeisje - een prachtig geïllustreerd sprookje

Een oude bamboesnijder vindt een heel klein meisje tussen het bamboe. Hij en zijn vrouw kunnen hun geluk niet op en zorgen voor haar alsof ze hun eigen kind is. Maar als Jie oud genoeg is om te trouwen, wil ze haar ouders niet verlaten. Voor iedere man die om haar hand komt vragen bedenkt ze daarom een opdracht die onmogelijk te volbrengen is. Totdat er een jongen komt op wie Jie verliefd wordt. Hoe kan ze nu kiezen tussen hem en haar ouders? 

Auteur Edward van de Vendel baseerde het verhaal op een oud Japans sprookje. Maar wat Het bamboemeisje echt de moeite waard maakt, zijn de prachtige illustraties van Mattias de Leeuw.